Teknoloji

Yeni Xbox konsolu sızdırıldı

Yeni Xbox konsolu sızdırıldı

Yeni bir söylentiye göre Microsoft, Xbox Series X’in yalnızca dijital olacak yepyeni bir beyaz versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Son yıllarda Microsoft’un mevcut Series X ve Series S’e katılacak tamamen dijital bir Xbox Series X konsolu planladığına dair düzenli söylentiler vardı.

Microsoft, konsolunun iki versiyonunu piyasaya sürerek bu konsol neslinde bir kumar oynadı: Xbox Series X ve Xbox Series S. Xbox Series X, modern oyunlardan en üst düzey performans vaat eden 500 dolarlık (15.528 TL) güçlü bir makineyken, Series S önemli ölçüde daha zayıf, ancak 300 dolarlık ( 9.317 TL) bir fiyat etiketiyle geliyor ve Series X’te oynanabilen herhangi bir oyunu hala oynatabiliyor. Series X ve S şu anda mevcut, ancak bazıları bu yılın sonuna kadar beklemek bütçeniz açısından faydalı olabilir.

Exputer‘a göre Microsoft, 2024 Haziran ya da Temmuz ayında piyasaya sürmeyi hedeflediği, yalnızca dijital bir Xbox Series X konsolu üretiyor. Habere göre tamamen dijital, tamamen beyaz renkli bu Xbox Series X konsolu, Series X’ten 50-100$ daha ucuz olacak (400-450$ aralığında) ve 1 TB depolama alanıyla gelecek.

Exputer’ın raporunda bu yeni Xbox konsolunun geliştirilmiş bir soğutucu ve yükseltilmiş Nexus kartı içereceği iddia ediliyor. Eğer bu konsol varsa ve Exputer’ın kaynaklarının belirttiği gibi bu yaz piyasaya sürülüyorsa, o zaman açıklamanın daha sonra değil daha erken olacağını hayal etmek gerekir.

Sızdırılan Xbox Konsolunun Detayları

  • Beyaz renk Xbox Series X
  • Tamamen dijital, disk sürücüsü yok
  • Planlanan çıkış tarihi Haziran veya Temmuz
  • 1 TB depolama alanı
  • Mevcut Xbox Series X’ten 50-100 dolar daha ucuz olacağı tahmin ediliyor
  • Geliştirilmiş soğutucu
  • Yükseltilmiş Nexus kartı

Haziran ayındaki etkinlikte tanıtılabilir

Alternatif olarak, Microsoft’un tamamen dijital yeni Xbox Series X konsolunu tanıtmak için Haziran ayındaki büyük tanıtımına kadar beklemesi de mümkün. Kısa bir süre önce Xbox’ın geleneksel olarak yaptığı gibi Haziran ayında bir vitrin düzenleyeceği doğrulandı ve böyle bir vitrinin donanım duyurularını içermesi tamamen olasılık dahilinde. Ne de olsa Microsoft bu yıl donanım konusunda büyük planları olduğunu açıklamıştı.

Şirketin çoklu platform planlarıyla ilgili söylentileri ele almayı amaçlayan Xbox Business Update etkinliğinde, Xbox’ın bu tatil sezonunda heyecan verici yeni bir donanım sürümüne sahip olduğu söylendi. Exputer’ın haberinde de belirtildiği gibi sızdırılan tamamen beyaz Xbox Series X konsolu yaz aylarında çıkacaksa, bu tatilde çıkacak yeni donanım farklı bir şey olmalı.

Ayrıca, DualSense tarzı bir kontrol cihazının varlığına işaret eden mahkeme belgelerinden bahsetmeye gerek yok bile, bir Xbox el cihazının geliştirildiğine dair söylentiler de var. Tüm bu söylentiler ortalıkta dolaşırken, hayranların fazla heyecanlanmadan önce Microsoft’tan resmi bir açıklama beklemesi en iyisi.

Leave feedback about this

X