Oyun

NBA 2K24, Game Pass’e geliyor

NBA 2K24, Game Pass'e geliyor

Microsoft, NBA 2K24’ün Mart ayı içinde Game Pass’e geleceğini açıkladı. 2K tarafından geliştirilen basketbol simülasyonu 11 Mart’ta Game Pass kütüphanesine eklenecek.

NBA 2K24 hem konsol hem de bulut hizmeti için Game Pass üzerinden oynanabilecek. 2K’nın popüler basketbol serisinin en yeni oyunu olan ve çoğu basketbol hayranı tarafından serinin en kötüleri arasına yazdırılan NBA 2K24, Eylül 2023’te ilk kez yayınlandıktan yaklaşık altı ay sonra Game Pass kütüphanesinin raflarında yerini almaya hazırlanıyor.

NBA 2K24, çıkışından bu yana 7 milyondan fazla kopya sattı. Bu rakam ana şirket Take-Two’nun beklentilerinin çok altında kaldı. Beklenin çok altında gelen satış rakamları sonrası oyunun bu denli kısa bir sürede Game Pass’e gelmesiyle bir bağlantı olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor. Her halükarda Take-Two, oyunu Game Pass kütüphanesine açmanın, daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olmanın ve kapsamlı mikro ödemelerin daha fazla gelir getirmesinin bir yolu olabileceğini düşünüyor olabilir.

Take-Two, Game Pass gibi hizmetlere yeni sürümler için inanmadığını, ancak katalog oyunlarını başlık bazında hizmete getirmeyi düşüneceğini söyledi ve NBA 2K24 bunun sadece son örneği. Take-Two’nun en büyük hiti GTA V, yıllar içinde birçok kez Game Pass‘e eklendi ve çıkarıldı.

Leave feedback about this

X