Macera Oyun

Stardew Valley’e Mart ayında büyük güncelleme geliyor

Stardew Valley'e Mart ayında büyük güncelleme geliyor

Uzun süredir beklenen 1.6 güncellemesinin yeni festivaller, eşyalar, diyalog satırları, geç oyun içeriği ve PC’de sekiz oyuncu için çok oyunculu desteği içermesi bekleniyor.

ConcernedApe olarak bilinen Stardew Valley’in geliştiricisi Eric Barone, hayranlarına oyuna yeni içerik ve genişletilmiş çok oyunculu seçenekler ekleyen bir sonraki büyük güncellemenin ne zaman çıkacağını açıkladı. Stardew Valley‘in sekizinci yıldönümüne denk gelen Pazartesi günü duyurulan 1.6 güncellemesi PC (Windows/macOS/Linux) oyuncuları için 19 Mart’ta, konsol ve mobil oyuncular için ise “mümkün olan en kısa sürede” yayınlanacak.

ConcernedApe’in Eylül ayında paylaştığı bir “sneak peak” sayesinde hangi içeriğin geleceğine dair bazı fikirler ortaya atıldı. Bu içerikler arasında biri “büyük” ve ikisi “mini” olmak üzere üç ayrı isimsiz festivalin yanı sıra yeni eşyalar, üretim tarifleri, reklam panosu görevleri için ödüller ve beş becerinin her birini genişleten oyun sonu içerikleri yer alıyor (Çiftçilik, balıkçılık, madencilik, yiyecek arama ve savaş vb.) Yerel köylüler için 100’den fazla yeni diyalog satırı ve bazı modaya uygun kış kıyafetleri (muhtemelen oyunun daha soğuk mevsiminde giyilecek) ekleniyor.

Yeni bir çiftlik türü görebiliriz

Oyuncular ayrıca bazı oyun sonu görevleri için Joja temalı alternatifler ve henüz açıklanmayan yeni bir çiftlik türü bekleyebilirler. “Yeni sırlar” ve “küçük eklemeler” gibi diğer belirsizlikler de ortaya atıldı, ancak bu konuda daha fazla ayrıntı için tam yama notlarını beklememiz gerekecek.

Son olarak, PC için çoklu oyuncu desteği dört oyuncudan sekiz oyuncuya çıkarılıyor. Böylece sanal çiftliğinizi inşa etmenize yardımcı olması için daha fazla arkadaşınızı oyuna sürüklemenize olanak tanıyor.

Bir oyunun hayran kitlesine neredeyse on yıl boyunca yeni içerikler sunmaya devam etmek, özellikle de solo bir proje olarak başlayan bir oyun için hiç de azımsanacak bir başarı değil. Stardew Valley için gelecek olan 1.6 güncellemesi, ConcernedApe merakla beklenen ikinci oyunu Haunted Chocolatier için bir çıkış tarihi açıklayana kadar iştahımızı kapatmaya yetecektir.

Leave feedback about this

X