Teknoloji

Five Nights at Freddy filminin tamamı Spotify’a yüklendi

Five Nights at Freddy filminin tamamı Spotify'a yüklendi

Five Nights at Freddy’s filminin tamamı bir podcast olarak kaçak yollarla Spotify’a yüklendi.

Film korsanlığı yeni bir şey değil, ancak genellikle filmlerin ve TV şovlarının yasadışı akışlarını barındırma konusunda uzmanlaşmış web sitelerinde yer alıyor. Ancak, birileri Spotify’daki podcast sistemini kötüye kullanarak Five Nights at Freddy’s filminin tamamını yayın platformunda paylaşmış gibi görünüyor.

Five Nights at Freddy (FNAF) hayran kitlesindeki hayranlar bunu keşfederek internette yayınladılar. Ancak tüm bu ilgiye rağmen film hala yayından kaldırılmadı.

Her ne kadar hak sahiplerinin radarlarına girdiğinde durumun üzerine gitmelerini beklesek de, bu kadar uzun sürmesi şaşırtıcı ve bunun tüm filmler arasında Five Nights at Freddy’s ile yapılması komik ötesi.

Filmin yüklenmesini AldiCool1Gaming adlı bir YouTube kanalının reklamını yapmak için kullanıyorlar, ancak bu hesap mevcut görünmüyor ve sağladıkları bağlantı sizi hiçbir yere götürmüyor.

Filmi YouTube’a da yüklemeye çalışmış olmaları ve sonuç olarak tüm kanallarının kaldırılmış olması çok olası. YouTube telif hakkıyla korunan materyallerin paylaşıldığını tespit etmekte oldukça başarılıdır ve bu tür materyallerin kullanımına gerçekten izin verilmiş olsa bile bu videoları kaldırmakta aşırıya kaçmaktadır. Dolayısıyla, filmin tamamını yüklemek pek de hoş karşılanmayacaktır.

Spotify hala uyuyor

Ancak Spotify bunu fark etmiş gibi görünmüyor. Bu yazının yazıldığı sırada, film internette gördüğü onca ilgiye rağmen hala orada duruyor.

Kuşkusuz filmi izlemenin benzersiz bir yolu, ancak en azından daha fazla insanın Spotify’ın aslında videolara ev sahipliği yaptığının farkına varmasını sağladı. Çoğunlukla müzik ve podcast’lerle tanındığı düşünüldüğünde, bu özelliği gözden kaçırmak kolay. Her kim olursa olsun, en azından birileri artık bu özelliği kullanıyor.

Leave feedback about this

X