Oyun

Fallout serisinin altın çağı! Dizi sayesinde yeni rekor

Fallout serisinin altın çağı! Dizi sayesinde yeni rekor

Fallout serisinin tüm oyunları Amazon’da yayınlanan dizisiyle birlikte popülaritesinde ani bir artış yaşıyor.

İnsanlar Amazon’daki Fallout TV dizisini çok seviyor. Uzun soluklu nükleer sonrası RPG serisinin tüm oyunları oyuncu sayısında önemli bir artış yaşadı ve aynı zamanda Steam’in en çok satan oyunlar listesine de girmeyi başardı.

SteamDB, sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden “Fallout TV dizisinin yayınlanmasıyla birlikte Fallout oyunlarının Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısının iki katından fazla arttığını” belirtti.

Fallout 4, Amazon’un Fallout lansmanından birkaç gün önceki 24.000’lik en yüksek seviyeye kıyasla, hafta sonu 83.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşarak en büyük paya sahip oldu. Fallout 76, dizinin yayınlanmasını takip eden hafta sonunda 39.000 eşzamanlı oyuncuyu aşarak daha da etkileyici bir başarıya imza attı ve dört yıllık oyun için Steam’de tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştı. Fallout 3 de büyük bir sıçrama göstererek 7 Nisan’da yaklaşık 1.000 eş zamanlı oyuncu sayısından bir hafta sonra 6.700’e ulaştı.

Fallout serisinin altın çağı! Dizi sayesinde yeni rekor

Fallout 76’daki bu artışın bir kısmı şüphesiz geçen hafta başlayan ve 18 Nisan’a kadar sürecek olan “ücretsiz oyun etkinliği” sayesinde gerçekleşti. Ancak hepsini buna bağlamak doğru olmaz. Geçmişte de ücretsiz haftalar olmuştu ve hiçbir zaman bu kadar yüksek rakamlara ulaşmamıştı.

Ham rakamlar o kadar büyük değil, ancak orijinal oyunlar bile çok yükseldi. Serinin ilk oyunu Fallout, Amazon’da yayınlanan TV serisinin hemen ardından, bir önceki hafta sonu 300’den az olan eş zamanlı oyuncu sayısını 2.300’e çıkarırken, Fallout 2 bir önceki hafta sonu 350 olan en yüksek rakama kıyasla 1.000’i aştı.

Leave feedback about this

X